Retinolis

Produktų skaičius: 25

Kaip veikia?

Vitamino A dariniai pasižymi įvairiapusiu veikimu. Retinolis yra geriausiai ištirta medžiaga, pasižyminti senėjimą stabdančiu poveikiu. Šie dariniai reguliuoja riebalų išsiskyrimą, padeda kovoti su akne, šviesina hiperpigmentaciją ir yra esminė kovos su raukšlėmis dalis.

Odos tipas

Retinoidai yra dažniausia pasirenkama medžiaga brandžiai veido odai ir netolygaus atspalvio odai skirtuose produktuose. Jie taip pat idealiai tinka riebiai ir į aknę linkusiai odai.

Įdomybė

Dėl fotosensibilizuojančių savybių retinoidus patariame naudoti rudenį ir žiemą kartu su aukšta apsauga nuo saulės dienos metu. Taip pat rekomenduojama palaipsniui ugdyti odos toleranciją šioms medžiagoms ir pradėti gydymą nuo mažesnių koncentracijų. Geriausius rezultatus pasieksite praėjus maždaug 3–6 mėnesiams nuo gydymo pradžios.

Rūšiavimas

Retinolis - kas tai?

Retinoidai yra veikliosios medžiagos, kurias renkasi vis daugiau pažangios ir veiksmingos odos priežiūros mėgėjų. Tai organiniai junginiai, kurie yra retinolio (t. y. vitamino A darinių) analogai. Kosmetologai jį vadina jaunystės vitaminu. Vitamino A dariniai veikia daugybę skirtingų sričių, susijusių ne tik su senėjimą stabdančia odos priežiūra.

Retinolis veidui - efektas

Kosmetika su retinoliu pasižymi daugeliu savybių, kurios bus naudingos įvairių tipų odai:
  • gerina odos stangrumą,
  • lygina raukšles,
  • normalizuoja sebumo išsiskyrimą, 
  • kovoja su akne,
  • skatina odos eksfoliaciją.

Ką turėtumėte žinoti apie kosmetiką su retinoidais?

Kaip suprasti skirtumus tarp retinoidų, retinolio ir retinaldehido? Kartais retinolis ir retinoidai laikomi sinonimais ir reiškia tą pačią medžiagą. Nieko negali būti toliau nuo tiesos! Retinoidai yra sudedamųjų dalių grupė, kuriai priklauso retinolis, retinaldehidas ir retinoinė rūgštis (esanti receptiniuose preparatuose). Pagrindinė vitamino A forma yra retinolis. Vykstant cheminiams procesams, jis gali būti paverčiamas retinaldehidu, o vėliau – retinoine rūgštimi (aktyviausia vitamino A forma). Tiek retinolis, tiek retinaldehidas yra daugelio veido ir paakių kremų, serumų, odos priežiūros aliejų ar kaukių sudedamosios dalys. 
Verta įsidėmėti, kad šiuos preparatus geriausia naudoti naktį, nes jie yra fotosensibilizuojantys. Retinolis gali labai išsausinti ir sudirginti odą, todėl jo nerekomenduojama naudoti ypač jautriai odai arba esant matomam odos sudirgimui ar pažeidimams. Odai su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis geriau naudoti mažesnės koncentracijos retinolį.
pixel